sportmania echipament sportiv

Juniori A
Seria 5 Seria 6

Juniori B Seria 5 Seria 6
Login | Inregistrare 21:00:00 2014-09-20 VREM SĂ JUCĂM LA EURO 2020 ---------21:00:00 2014-09-20 Unirea urca in clasament . ---------20:00:00 2014-09-20 Rezultate juniori A. ---------19:00:00 2014-09-20 LPS Satu Mare-Ardealul Cluj .galerie foto ---------19:00:00 2014-09-20 LPS Satu Mare pierde acasa cu Ardealul Cluj. ---------

09:00:00 2012-09-11

CS FC Bihor Oradea LPS Cluj-Napoca 3-0 (H-T: 1-0)

CS FC Bihor Oradea: Foghis – Mangra, Marcut, Bactar, Moisi – Petricau A, Petricau V – Botis(Costea 80), Popa(Brumaru 55), Mune(Ban 80) – Lukacs(Borsa 75)

Rezerve: Mut, Sas, Bat

Formatie: 1-4-2-3-1

Antrenor: Calin Cheregi

Goluri: 1-0 Botis (20), 2-0 Lukacs (55), 3-0 Borsa (80)

Odata cu inceperea meciului, echipa oaspete, s-a asezat in jumatea oradenilor, dand impresia ca vor puncte din aceasta deplasare, profitand totusi si de relaxarea cu care gazdele au intrat in joc. Insa, dupa primele 7-8 minute, FC Bihor a reusit sa impinga jocul spre terenul advers, lucru care s-a vazut si pe tabela de marcaj in minutul 20, atunci cand Bactar l-a gasit pe Botis, cu o diagonala de 70 de metri, iar acesta in urma unei patrunderi in defensiva LPS-ului a reusit, si cu putin noroc, sa deschida scorul. Replica clujenilor nu a intarziat, acestia punand stapanire pe posesie, incercand sa dezvolte pe extreme, iar acest lucru s-a facut simtit in minutul 30 atunci cand, in urma unei centrari de pe partea dreapta, a avut loc o ezitare intre Bactar si portarul Foghis, care putea duce la egalare, insa atacantul clujean, a fost surprins de gafa apararii gazda, acesta neavand un plasament corespunzator. Dupa aceasta ocazie, lupta pentru balon, s-a dat la mijlocul terenului. Dar in ultimele secunde din prima repriza, LPS-ul din Cluj a mai beneficiat de o oportunitate de a inscrie, atunci cand in urma unei combinatii in jumatatea adversa, jucatorul cu numarul 9 al oaspetilor, s-a gasit in pozitie de singur cu portarul, insa acesta a fost semnalizat in offside. Asadar, scorul pauzei a fost de 1-0 pentru FC Bihor. De la cabine, oradenii au iesit mai montati, acestia avand o posesie net favorabila, iar in minutul 55, in urma unei combinatii rapide pe partea dreapta intre Mangra si Botis, acestia l-au lasat pe Lukacs intr-o pozitie excelenta de a marca, iar acesta nu a dezamagit, trimitand balonul in plasa portii adverse, cu o executie tehnica. Dupa acest gol, clujenii au cazut fizic, ei nemaiavand nicio ocazie clara de gol, defensiva oradeana facandu-si datoria foarte bine. Odata cu desprinderea pe tabela, antrenorul echipei gazde si-a permis sa faca cateva inlocuiri , care s-au dovedit a fi inspirate, mai intai in minutul 77 cand Borsa in urma unei actiuni individuale, a amenintat poarta LPS-ului cu un sut, care a trecut putin pe langa vinclul portii. Acest lucru nu s-a mai repetat in minutul 80, atunci cand in urma unei combinatii de efect in linia mediana, Borsa s-a gasit singur cu portarul, inscriind cu o executie la coltul lung. FC Bihor a mai avut si alte sanse de a majora diferenta, insa clujenii au reusit sa indeparteze pericolul de fiecare data. In cele din urma, arbitrul pune capat acestui meci, FC Bihor obtinand o victorie meritata, in urma unei evolutii bune, in special in repriza a doua.