sportmania echipament sportiv    
         
Juniori A
Seria 6 Liga Elita U19  
 
Juniori B Seria 6 Liga Elita U17    
Login | Inregistrare 08:00:00 2015-08-28 Juniori A -ETAPA NR 1. ---------19:00:00 2015-08-28 In sfarsit incepe campionatul si-n judet. ---------06:00:00 2015-08-27 Plecaţi acasă, copii! ---------07:00:00 2015-08-27 UNDER 17: ROMANIA A REMIZAT CU SCOŢIA, SCOR 1-1 ---------15:00:00 2015-08-26 FEDERAŢIA ROMANĂ DE FOTBAL LANSEAZĂ LIGILE ELITELOR U19 ŞI U17 ---------  

Sondaj

Cine influenteaza negativ calitatea fotbalului din Liga a IV-a Elite

Calendar evenimente

« August 2015 »
Dum Lun Mar Mie Joi Vin Sam
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31











 

21:00:00 2013-01-27

TRAGEREA LA SORŢI A GRUPELOR DE CALIFICARE LA TURNEUL FINAL AL CAMPIONATULUI EUROPEAN DE TINERET 2013-2015

Turneul final al Campionatului European “Under 21”, ediţia 2013 – 2015, va avea loc în Cehia, în iunie 2015.

Grupele preliminare de calificare la acest turneu final vor fi stabilite prin tragere la sorţi în data de 31 ianuarie 2013, la sediul UEFA de la Nyon.

Vor lua startul în competiţie 52 de echipe naţionale de tineret, care vor fi împărţite în 10 grupe, opt de câte cinci echipe şi două de câte şase. Câştigătoarele de grupe si cele mai bune patru echipe de pe locul doi vor disputa în toamna anului 2014 jocuri de baraj. Cele şapte învingătoare ale play-off-urilor vor participa la turneul final, alături de ţara gazdă, Cehia.

Înainte de tragerea la sorti de la sfarşitul lunii în curs, cele 52 de echipe naţionale au fost impărţite în cinci grupe valorice, după cum urmează:

Urna A : Spania, Anglia, Olanda, Italia, Germania, Elveţia, Rusia, Franţa, Suedia şi Israel;

Urna B : România, Serbia, Turcia, Ucraina, Scoţia, Portugalia, Austria, Danemarca, Belarus şi Ţara Galilor;

Urna C : Grecia, Slovacia, Belgia, Ungaria, Armenia, Croaţia, Norvegia, Muntenegru, Finlanda şi Slovenia;

Urna D : Bosnia şi Herzegovina, Polonia, Georgia, Islanda, Moldova, Republica Irlanda, Bulgaria, Cipru, FYROM şi Letonia;

Urna E: Irlanda de Nord, Albania, Insulele Faroe, Lituania, Azerbaijan, Kazakhstan, Estonia, Malta, Luxembourg, Andorra, Liechtenstein şi San Marino.

Jocurile se vor disputa în datele FIFA rezervate echipelor naţionale, putând începe chiar cu prima dată din acest an rezervată  de forul mondial pentru jocuri oficiale, respectiv, 22 martie 2013.sursa frf.ro

Afisari: 770

Articol adaugat de: fotbaljuniori.ro

Trimite mai departe: Bookmark and Share
 
 

Fotbal juniori clasamente rezultate